Współcześni konsumenci wybierając firmę, z której usług chcą skorzystać, kierują się do wyszukiwarki Google. Za pośrednictwem Google Maps mogą dowiedzieć się podstawowych informacji o przedsiębiorstwie np. nazwa, lokalizacja, numer kontaktowy, strona internetowa czy wystawiane przez klientów opinie. Doskonałym sposobem na darmowe promowanie firmy w wyszukiwarce jest stworzenie jej wizytówki, bądź nabycie praw do już istniejącej.

Dlaczego warto mieć wizytówkę w Google Moja Firma?

Odpowiednio przygotowana wizytówka Google Moja Firma jest to idealne narzędzie do promocji przedsiębiorstwa w Internecie. Zyskują na tym lokalne biznesy, które najczęściej są wyszukiwane przez klientów. W jednym miejscu mogą oni sprawdzić gdzie znajduje się firma, w jakich godzinach pracuje, zobaczyć zdjęcia oferowanych produktów oraz przeczytać opinie. Są to informacje, które wystarczą, aby przekonać bądź odstraszyć klienta. Jako właściciel wizytówki masz dostęp do przydatnych statystyk. Pokazują one m.in. ile osób zobaczyło wizytówkę czy skontaktowało się z firmą za jej pośrednictwem. Nawiązywana jest również relacja z klientem, dzięki opcji pytania i odpowiedzi.

Dostęp do wizytówki

W sytuacji, gdy wizytówka została wcześniej założona przez inną osobę, firma może ubiegać się o przeniesienie własności. Jest to bardzo ważne, dlatego że można wtedy samodzielnie aktualizować wszystkie informacje. Po odnalezieniu firmy w google dostępne są dwie możliwości weryfikacji konta.

Wizytówka wcześniej niezweryfikowana

Pierwsza opcja odnosi się do wizytówek, które nie zostały wcześniej zweryfikowane. Mogły zostać one wygenerowane automatycznie, bądź nikt nimi nie zarządza. W tym przypadku przejęcie jest bardzo łatwe i szybkie. Po pojawieniu się okienka z adresem firmy należy zaznaczyć, że jest się osobą uprawnioną do zarządzania firmą. Następnie po wybraniu formy weryfikacji, wystarczy czekać na przyznanie dostępu.

Wizytówka zweryfikowana – prośba o dostęp

W przypadku, gdy ktoś inny posiada dostęp do wizytówki procedura jej odzyskania jest bardziej skomplikowana. Po wyborze firmy z wyników wyszukiwania, zostanie wyświetlony komunikat w którym należy potwierdzić, że firma należy do nas.  Do obecnego właściciela wizytówki zostanie wysłany e-mail z prośbą o dostęp. Od tego momentu ma ondo ustalenia na podstawie historii konta. na udzielenie odpowiedzi.

Prośba wysłana – co dalej?

Najlepszym rozwiązaniem dla firmy jest uzyskanie potwierdzenia przeniesienia własności. Wtedy uprawnienia są uzyskiwane od razu po otrzymaniu e-maila.

Niestety zdarzają się także przypadki odrzucenia prośby. Firma w takim przypadku ma oczywiście możliwość złożenia odwołania od tej decyzji. Istnieje wtedy możliwość zweryfikowania konta poprzez rozmowę telefoniczną, wiadomość SMS bądź e-mail z kodem. Jest także opcja wysłania listu zawierającego kod, jednak jest to proces o wiele dłuższy niż trzy poprzednie. Dodatkowo cały czas można składać propozycje zmian, jakie należy wprowadzić w wizytówce.

Ostatnią opcją jest brak odpowiedzi. Należy wtedy zgłosić własność wizytówki. Po zalogowaniu w Google Moja Firma powinien być widoczny przycisk Zgłoś roszczenie bądź Zweryfikuj w panelu. W przypadku, gdy takie opcje się nie wyświetlają niestety nie można przenieść własności.

Podsumowując, właścicielom firm oferowanych jest kilka możliwości odzyskiwania wizytówki w Google Moja Firma. Jest ona bardzo ważna, dlatego że dzięki niej można w szybki i łatwy sposób wypromować swoją firmę na lokalnym rynku.

Zacznij działać

Jeżeli chcesz odzyskać wizytówkę w Google Moja Firma – zapraszamy do kontaktu: opinie@agencjapestka.pl