Przed każdym przedsiębiorcą stoi wyzwanie, jakim jest wypromowanie firmy tak, aby klienci mogli w szybki i łatwy sposób uzyskać o niej informacje i skorzystać z jej oferty. Coraz popularniejszym sposobem jest korzystanie z możliwości jakie daje serwis YouTube, który jest drugą, tuż po Google, wyszukiwarką internetową.

Jakie możliwości daje YouTube?

Stworzenie kanału w serwisie YouTube może być przepustką do osiągnięcia sukcesu. Należy jednak pamiętać, że forma przekazywania informacji w tym przypadku przybiera postać filmów wideo. Jest to narzędzie komunikacji, które stanowi doskonałe uzupełnienie podstawowych form dotarcia do klienta. W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie nie mają ani czasu, ani chęci do czytania zwykłych artykułów. Zarówno słuchanie, jak i oglądanie przyciąga o wiele większą rzeszę zainteresowanych.

Najważniejsza jest jakość

W filmach wideo najważniejsza jest ich jakość. Kluczowym jest, aby zarówno obraz, jak i dźwięk były na najwyższym poziomie. Odbiorcy zwracają dużą uwagę na aspekty techniczne oglądanych wideo. To one są bazą do osiągnięcia przewagi nad konkurencją. Dodatkowo należy stworzyć grafiki, które będą umieszczone na kanale. Powinny być one atrakcyjne dla użytkowników i kojarzyć się z działalnością firmy. Warto zapoznać się także z możliwością robienia miniaturek. Są one wstawiane na początku wideo, a co za tym idzie są pierwszą rzeczą jaką widzą odbiorcy.

Zadbaj o to, aby klienci wiedzieli kim jesteś

Bardzo ważne jest dostarczenie klientom wszystkich niezbędnych informacji o firmie. Przede wszystkim należy zadbać o przedstawienie im profilu działalności firmy. Warto pamiętać o linkowaniu własnych stron, na jakie chcielibyśmy, aby trafiły zainteresowane osoby.

Pamiętaj o słowach kluczowych

Oprócz chwytliwego tytułu liczy się także nasycenie go odpowiednimi słowami kluczowymi. Jest to bardzo ważne, dlatego że często filmy w wyszukiwarce są wyświetlane wyżej niż podstawowe strony internetowe. Daje to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców, co może skutkować pozostawieniem przez nich komentarzy. Słowa kluczowe warto umieścić również w opisie filmu.

Śledź trendy

Przyciągnięcie uwagi odbiorców to pierwszy krok do sukcesu na YouTube. Podążanie za zmieniającymi się preferencjami odbiorców jest niełatwą, ale przynoszącą efekty pracą. Popularne tematy wśród klientów, mogą działać na nich pobudzająco i w rezultacie powodować chęć do zostawienia komentarza.

Platformy społecznościowe kluczem do promocji

Promuj swój kanał w innych mediach społecznościowych. Każda firma posiada profile na różnych platformach. Udostępnienie własnych filmów może zdecydowanie zwiększyć grono odbiorców oraz popularność samego kanału. Należy pamiętać o możliwościach jakie dają social media np. dodawanie hashtagów odnoszących się do treści filmu pozytywnie wpłynie na jego widoczność.

Zachęcaj i odpowiadaj

Warto mobilizować odbiorców do zostawiania komentarzy. Prośba o ocenę czy wyrażenie własnego zdania odnośnie opublikowanego filmu, będzie swoistą inspiracją do napisania przez nich opinii. Warto poświęcić chwilę na odpisanie osobom, które zostawiły komentarz. Jest to forma nawiązania więzi z odbiorcami, którzy czują się w taki sposób dowartościowani i chętniej w przyszłości napiszą swoje spostrzeżenia odnośnie kolejnego wideo.

Myśl przyszłościowo

Początki kanału bywają bardzo trudne. Użytkownicy, którzy zdecydują się obejrzeć wideo, nie widząc żadnych opinii, mogą zrezygnować z pozostawienia własnej. Bardzo dobrym wyjściem z takiej sytuacji jest zlecenie napisania kilku komentarzy profesjonalnej firmie. W takich sytuacjach wystawione komentarze pełnią funkcję bodźca, który pobudzi do działania innych odbiorców.

Zacznij działać

Jeżeli chcesz porozmawiać o tym, jak wspomóc Twój biznes i chcesz pozyskać realne pozytywne opinie na jego temat – zapraszamy do kontaktu: opinie@agencjapestka.pl