Wszystkie firmy niezależnie od branży w której działają chcą pozyskiwać jak najwięcej klientów. Najskuteczniej przyciągają ich pozytywne opinie, które mogą znaleźć w Internecie, dlatego że to właśnie wyszukiwarka Google jest ich pierwszym krokiem w całym procesie decyzyjnym.

Dlaczego pozytywne opinie są ważne?

Opinie w Internecie można umieszczać w różnych miejscach. Najpopularniejsze są jednak strony sklepów internetowych oraz opinie w Google Maps. To na te witryny klienci zwracają największą uwagę. Jednak co tak naprawdę dają opinie? Pozwalają na budowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz nawiązanie relacji z klientami. Osoby, które widzą rekomendacje danej firmy automatycznie mają do niego większe zaufanie. Szybciej zdecydują się oni na dokonanie działania, które może zostać uznane za cenne. Bardzo rzadko można spotkać się w dzisiejszych czasach z firmą, która nie otrzymała żadnego komentarza od Internautów, a co za tym idzie przy dokonywaniu wyboru porównują oni, która witryna posiada lepsze recenzje.

Rekomendacje pozwalają wyróżnić się z tłumu

Obecność firm w Internecie to dzisiaj codzienność, dlatego kluczowym jest dbanie o autentyczność publikowanych recenzji. Pozwalają one na odróżnienie się od firm oferujących podobne produkty lub usługi. Można traktować to również jako psychologiczną zagrywkę na klientach. Widząc pozytywne recenzje będą oni przekonani, że ich wybór jest najlepszy z możliwych. Jest to rodzaj podbudowania w kliencie uczucia słuszności np. co do dokonanych zakupów. Polecanie konkretnych produktów lub usług jest to bardzo skuteczna forma reklamy.

Zainteresowanie klienta przepustką do sukcesu

Pozytywne opinie mają również duży wpływ na pozycję firmy w wyszukiwarce Google. Nie zawsze profil działalności firmy jest dokładnie dopasowany do wszystkich oferowanych produktów. Dzięki temu, że Google jest inteligentną witryną może umieścić stronę wyżej w wyszukiwarce, właśnie dzięki pozytywnym opiniom umieszczonym w Google Maps.

Nie wstydź się prosić

Klientów należy traktować jak swoich partnerów. Jako firma oferuje się im produkty i usługi, a oni w zamian odwdzięczają się rekomendacjami. Warto przypominać o możliwości dokonania oceny w witrynach, na których najbardziej firmie zależy. Klienci częściej chcą podzielić się swoją opinią, gdy produkty i usługi nie spełniają ich oczekiwań. Pozytywne recenzje są rzadziej publikowane, dlatego wyjściem w stronę klienta będzie nawiązanie z nim dialogu, którego skutkiem ma być napisanie przez niego opinii. W takich sytuacjach klienci często decydują się na wystawienie recenzji, ponieważ czuliby się niekomfortowo wprost odmawiając firmie.

Ułatw działanie klientowi

W dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu na szukanie miejsc w których ma napisać opinię. Większość klientów właśnie z tego powodu rezygnuje z wystawienia rekomendacji. Dobrym sposobem na usprawnienie całego procesu jest umieszczenie na stronie internetowej specjalnie wygenerowanego linku. Klienci jednym kliknięciem zostaną przeniesieni do witryny z recenzjami.

Umieść na stronie przykłady otrzymanych opinii

Umieszczenie przykładowych opinii na stronie internetowej może zachęcić innych do ich napisania. Zobaczenie, że inni też zdecydowali się wystawić recenzję wpłynie na klientów jak bodziec pobudzający do działania. Dodatkowo można dodać również odpowiedź firmy np. w formie podziękowania. Klienci nie będą chcieli być gorsi od innych, a co za tym idzie chętniej będą udzielać rekomendacji.

Problemy początkujących

Często osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z biznesem, nie wiedzą w jaki sposób pozyskać pierwsze pozytywne opinie, które pomogłyby w wypromowaniu firmy. W takim przypadku należy zapoznać się z ofertą firm, które w szybki sposób potrafią pomóc w takich sytuacjach. Są to firmy, które specjalizują się w wystawianiu pozytywnych opinii np. w Google Maps. Wykonują swoją pracę rzetelnie, a ich recenzje wyglądają profesjonalnie i wiarygodnie.

Podsumowując, opinie w Internecie to jeden z kluczowych czynników na który klienci podczas podejmowania decyzji zwracają bardzo dużą uwagę. Należy dbać o to, aby były one pozytywne i przynosiły korzyść zarówno firmie, jak i klientom.

Zacznij działać

Jeżeli chcesz porozmawiać o tym, jak wspomóc Twój biznes i chcesz pozyskać realne pozytywne opinie na jego temat – zapraszamy do kontaktu: opinie@agencjapestka.pl